Je známo, že font Comic Sans se neobjevuje v řadách oblíbených fontů a dá se říct, že někteří jej doslova nenávidí. Proč, ale tento druh písma tolik lidí nenávidí a co za tím stojí?
Typ písma z uvolněnějších 90. let
Původně byl tento font vytvořen Vincentem Connarem pro zobrazení na obrazovkách, ale často se začal objevovat v tištěné podobě. Od roku 1994, kdy byl font vytvořen a představen, se začal objevovat na informačních cedulích a vývěskách a jeho používání postupně narůstalo.
Comic Sans se postupem času začal objevovat všude – školáci jej začali využívat pro tvorbu slohových prací, firmy se díky tomuto fontu snažily o uvolněnější image, objevuje se na narozeninových přáních, školních prezentacích nebo poznámkách. Svou oblíbenost našel také v restauračních zařízeních pro tvorbu jídelních a nápojových lístků a také u učitelů, kteří jej začali využívat pro žáky s dyslexií, jelikož je to pro ně nejpřívětivější font. Svou oblibu našel opravdu všude a používají jej prakticky všichni.
Když tento font porovnáme s fontem Times New Roman nebo Arial, Comic Sans působí neformálně a uvolněně.
Comic Sans patří pouze do neformální komunikace.
Nadměrné použití tohoto fontu škodí
Tento font písma se stal masivně rozšířeným, ale špatně využívaným. Byl vytvořen pro neformální komunikaci a ne pro tisk. Příchod laserových tiskáren a levných alternativních tonerů výrazně náklady na tisk zlevnil. Pokud to je možné, vyhněte se při tisku tomuto fontu a šetřete svůj toner k jiným příležitostem.
Když si představíme např. životopis nebo parte napsané v tomto fontu, bude to působit nevhodným a příliš uvolněným dojmem.